13 lipca odbędzie się ważne głosowanie w Komisji ds. Badań, Rozwoju i Przemysłu (ITRE) Parlamentu Europejskiego. Politycy mają szansę zmienić prawo na takie, które będzie chroniło drewno z lasów przed spaleniem w piecach elektrowni i elektrociepłowni. Wyślijmy do nich wszyscy kartki pocztowe z wiadomością jak bardzo nam zależy na naszych lasach i że liczymy na nich!

Zależy nam, aby europarlamentarzyści posłuchali głosu nauki, która od wielu lat dowodzi, że pierwotna biomasa leśna, czyli drewno i szczątki drzew pozyskane z lasów na cele energetyczne, jest bardziej emisyjna od paliw kopalnych i niszczy przyrodę lasów.  Teraz dzięki subsydiom drewno zamiast zostać wykorzystane do produkcji trwałych produktów opłaca się wrzucić do rębaka, a potem do pieców elektrowni. 

Nie możemy dalej marnować naszych lasów w elektrowniach. Pierwotna biomasa leśna musi zniknąć z listy odnawialnych źródeł energii w dyrektywie OZE. Musimy skończyć z jej subsydiowaniem. Pieniądze, które teraz idą na dotacje do biomasy muszą popłynąć na prawdziwie czyste, zrównoważone źródła energii.
Wyślijmy pocztówki do polskich europarlamentarzystów z apelem o ochronę lasów przed spaleniem!
/
Powiedz politykom, że las
to nie paliwo
/
Pracownia na rzecz
Wszystkich Istot
/
Prosimy Was, byście kupili dowolną kartkę pocztową. Może przedstawiać miejsce gdzie mieszkacie, gdzie jesteście na wakacjach, przyrodę lub inną rzecz bliską waszemu sercu. 
KROK PIERWSZY: 
Kup pocztówkę 
/
Biuro poselskie 
ul. Adama Mickiewicza 2/318 
32-620 Brzeszcze
Beata Szydło
Biura poselskie 
ul. 3 Maja 17/3, 40-097 Katowice, 
ul. Zwycięstwa, 13 44-100 Gliwice
Jerzy Buzek
Wybierz jednego lub kilka polityków, do których wyślesz pocztówkę lub pocztówki.
KROK DRUGI: Wybierz polityka
Biuro poselskie 
Plac Wolności 19  
44-200 Rybnik
Łukasz Kohut
Biuro poselskie 
ul. Konstantego Prusa 17 
43-190 Mikołów

Izabela Kloc
Biuro poselskie 
ul. Piękna 1B/19 
00-539 Warszawa

Zdzisław Krasnodębski
Biura poselskie: 
ul. Niedurnego 69; 41-709 Ruda Śląska
ul. Piastowska 1; 43-200 Pszczyna

Grzegorz Tobiszowski
/
Szanowna Pani Poseł! Oczekuję, że podczas głosowania na Komisji 13 lipca poprze Pani poprawki, które przestaną uznawać pierwotną biomasę leśną za OZE i skończą z dopłatami do niej.
KROK TRZECI:
Wykorzystaj przykładowe treści wiadomości: 
/
Ochrońmy razem lasy i klimat
KROK CZWARTY: Wyślij pocztówki  
Szanowny Panie Pośle, apeluję, by bezcenne drewno z lasów było gospodarowanie racjonalnie – zgodnie z zasadą kaskadowego gospodarowania – a nie marnowane w elektrowniach. Proszę o poparcie poprawek chroniących lasy 13 lipca na Komisji ITRE.

/
/
Szanowny Panie Pośle! Gorąco proszę, by 13 lipca zagłosował Pan za przyjęciem poprawek lepiej chroniących lasy. Drewno z lasów nie może trafiać do pieców. Pozdrawiam!  
/
All Rights Reserved
Copyright 2022
Pracownia na rzecz Wszystkich Istot